Спираючись на силу футболу та потужну національну та світову спільноту, Фундація УАФ реалізовує соціальні проєкти.
Футбол завжди був поряд: на майданчику біля будинку, на уроках в школі, біля компаній друзів. Хоч би як далеко не вела доля, улюблена гра лишалась на відстані копняка м’яча. І зараз, коли для багатьох на заміну футбольним полям прийшли поля бою, він поряд, у розташуванні, в палатах, в реабілітаційних центрах, в цивільному житті. Запрошує до гри.
Напрямок, спрямований на підтримку і повернення людей з ампутаціями та іншими нозологіями до футболу та активного життя. Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення, кількість таких осіб, на жаль, зростає, додаючи нових викликів та змушуючи тисячі людей вчитись жити по-новому. Мета Фундації УАФ підтримувати діючі та створювати власні ініціативи, спрямовані на сприяння інклюзії та інтеграції до суспільства, фізичну та психологічну реабілітацію, а також повернення людей з інвалідністю до активного життя
Жінки забивають голи не гірше за чоловіків, а жіноча українська збірна здобуває перемоги на полі. Час відкинути стереотипи і підтримувати тих, хто поважає гру та веде нашу команду до перемоги.
Фундація зосереджується на проєктах, які сприяють гендерній рівності в спорті, підтримують жінок у футболі та популяризують цей вид спорту серед дівчат.
Українські діти не мають іншого часу, ніж зараз, аби розвинути свої таланти. Війна не мусить забрати їхній шанс навчитись улюбленої гри. Адже для гри в футбол головне – це бажання, і ми мусимо його підтримати.
Надання дітям рівних можливостей у доступі до футболу, створення нових та підтримка існуючих дитячих і юнацьких команд, створення сприятливих умов для гри як змістовного дозвілля, підвищення рівня майстерності юних футболістів та навчання молодих гравців — ключові пріоритети роботи Фундації в цьому напрямку.
В Україні досі триває війна, наслідками якої стало руйнування не лише військових, а і великої кількості цивільних об'єктів, в тому числі спортивної інфраструктури. Ворожими обстрілами було знищено багато стадіонів, спортивних залів, сучасних центрів для занять спортом. В цьому напрямку Фундація долучатиметься до проєктів відновлення спортивної інфраструктури, а також намагатиметься забезпечити такі об'єкти необхідним спортивним обладнанням та інвентарем.
Початок повномасштабного вторгнення змусив багатьох українців залишити свої домівки і звичне життя, змінити місце проживання та вибудовувати усталенний життєвий ритм з нуля. Свою роботу в напрямі допомоги людям, які постраждали від війни, Фундація спрямовує на полегшення адаптації таких людей в нових умовах, відновлення психологічної рівноваги, створення стійких соціальних зв'язків та знаходження нових способів подолання труднощів через спорт.
Соціальна допомога
кількість внутрішньо та повторно переміщених осіб сягнула 600 000
Міністерство соціальної політики
З 2014 року в Україні нараховується 4 900 000 ВПО
Міністерство соціальної політики
43% ВПО важко інтегруються за місцем нового проживання
Звіт Міжнародної організації з міграції (МОМ), жовтень 2023